Jelenlegi hely

Nagy Lajos polgármester újévi köszöntője 2018.

Tisztelt baktalórántháziak, kedves városlakók!

Sok szeretettel köszöntöm Önöket Baktalórántháza Város Önkormányzata nevében az Újév ünnepén. Beköszöntött a 2018. esztendő, immár nagykorúvá vált a 3. évezred. A véget ért 2017. évben véleményem szerint a településünk, valamint az önkormányzat összes feladatellátását tekintve nyugodt időszakról beszélhetünk. Működőképességünket megőriztük, jogszabályok által ránk rótt, valamint önként vállalt tevékenységeinket elláttuk, sőt igyekszünk bővíteni a lakossági, közösségi szolgáltatások tárgykörét. A városi fejlesztéseket illetően az Óévben a felkészülés szakaszáról beszélhetünk, jelentős összegű pályázatokat nyertünk, így 2018-ban több mint 3 milliárd forint összegű beruházás kezdődhet el önkormányzati, állami, valamint egyházi megvalósításban, mellyel tovább erősödnek körzetközponti funkcióink. Mindenki számára fontos a közbiztonság helyzete, mely 2017-ben pozitív irányba stabilizálódott. A siker természetesen nem csak az önkormányzat érdeme, hanem minden intézménynek, civil szervezetnek, városlakónak is része van benne. Mit hozhat nekünk baktalórántháziaknak az újév, a 2018-as esztendő? A kormány további sikeres gazdaságpolitikája természetesen településünkre is hatással van, ezért 2018 várhatóan a bővülő foglalkoztatási lehetőségek, valamint legtöbbünk tekintetében növekvő munkabér, jövedelmek növekedésnek éve lesz. A település működését illetően a fokozott stabilitást irányoztuk elő, mellőzni kívánjuk az eladósodást előidéző gazdasági cselekményeket.  Jelenlegi feladatainkat legalább a mostani szinten továbbra is el kívánjuk látni. Fontos események időszaka is lesz 2018. Áprilisban országgyűlési választásokra kerül sor. Kérem a város lakóit, hogy a továbbiakban is aktívan, magas részvételi arányban vegyenek részt ezen a rendkívüli fontos közéleti alkalmon. Idén 25 éves lesz Baktalórántháza várossá válása, kérem, hogy minél szélesebb körben ünnepeljük meg ezt az évfordulót a különböző, később meghirdetett rendezvényeken. 

Kedves Lakótársak!

Továbbra is számítunk minden városlakó véleményére, segítő javaslatára, munkájára. Hiszen csak és kizárólag együtt lehetünk sikeresek, közösen építhetjük Baktalórántházát.
Ennek az együttműködésnek a szellemében kívánok mindannyiknak Békés, Boldog Új Esztendőt! Isten éltesse Városunkat!


Nagy Lajos
polgármester

A videó ide kattintva tekinthető meg a youtube videómegosztón.

  2018. január 24. – szerda – 10:01